ساعت دیواری و نکاتی که در خرید آن باید توجه داشته باشید

این روزها ساعت دیواری بعنوان یکی از اساسی‌ترین لوازم دکوری منزل، محل کار و کافی شاپ‌ها به شمار می آید. ساعت‌های دیواری به سبک و طرح های مختلف در بازار وجود دارد. برای مثال ساعت دیواری کلاسیک، مدرن، فانتزی و ساعت دیواری تبلیغاتی. از جمله شرایط خرید ساعت دیواری شناخت نسبی برندهای ساعت می‌باشد. برای مثال فرض کنید که وارد مغازه‌ای شده‌اید و قصد دارید ساعتی خریداری کنید. قیمت‌ها با برندهای خاص نسبت به قیمت‌های واقعی کمتر است. قبل از خرید ساعت دیواری باید مواردی را مورد بررسی قرار دهید و محتاطانه عمل کنید.

کاتالوگ و شناسنامه ساعت:

برخی برندها شناسنامه دارند. گاهی مواقع برای خرید شما میتوانید از فروشنده شناسنامه یا کاتالوگ این ساعت‌ها را درخواست کنید که معمولا در شناسنامه‌ی ساعت‌های دیواری اطلاعاتی در خصوص سال ساخت، کشور درخواست‌کننده، شماره کالیبر، تعداد قطعات تولید شده، شماره مرجع و … وجود دارد.

ساعت دیواری

خدمات پس از فروش:

یکی از موارد مهم در انتخاب ساعت مناسب داشتن اطلاعات کافی راجع به سازنده ساعت می‌باشد، چون به شما این اطمینان را می‌دهد که درصورت خراب شدن قطعه‌ای از ساعت امکان تعمیر و یا تعویض آن قطعه وجود دارد.

اندازه ساعت:

هرکدام از انواع ساعت مناسب برای قسمت های مختلف منزل و محل کار می‌باشد. نخستین قدم این است که باید بدانیم ساعت را کجا نصب کنیم. گاهی اوقات خرید یک ساعت بزرگ پاندول دار مناسب است و در بعضی موارد باید یک ساعت مدرن کوچک خرید.

بودجه خرید ساعت:

میزان بودجه شما نقش بسیار مهمی در انتخاب و خرید یک ساعت دیواری دارد. چراکه شما باتوجه به مقدار بودجه خود تصمیم  میگیرید که یک ساعت برند گران قیمت و یا یک ساعت معمولی کوچک بخرید.

سبک ساعت:

مورد دیگری که باید در انتخاب مدل یک ساعت دیواری رعایت نمود همخوانی بودن آن با دیگر وسایل منزل یا محیط کار است. مثلا یک ساعت تبلیغاتی مناسب محیط منزل نیست. ساعت‌های تبلیغاتی معمولا جهت استفاده در محل کار ساخته شده‌اند. انتخاب یک ساعت دیواری از اهمیت بالایی برخودار است چراکه معمولا پس از بیدار شدن از خواب اولین چیزی که به چشم میخورد ساعت دیواری می‌باشد.